Category: Aktualności
You are here: Home \ Aktualności
25 stycznia 2020 - 20:11, by , in Aktualności, No comments
Z radością zawiadamiamy, że kolejne rekolekcje członków i sympatyków Stowarzyszenia odbędą się w dniach 14-15 marca 2020 r. w znanym nam już dobrze miejscu – w „Lubuskim Nazarecie” w Kęszycy Leśnej. Zarząd Stowarzyszenia około tego terminu planuje również Walne Zebranie Członków – tym razem o charakterze sprawozdawczo-wyborczym. Zaplanujmy kalendarze, szczegóły wkrótce…
18 stycznia 2020 - 10:36, by , in Aktualności, No comments
30 stycznia 2020 r.  mija piąta rocznica śmierci ks. Witolda Andrzejewskiego. Dyrekcja Teatru im. J. Osterwy wraz z zarządem Stowarzyszenia zaprasza w tym dniu do pomieszczeń Teatru Letniego – Sceny Kameralnej, aby w nieformalnej atmosferze wspomnieć  Jego obecność w życiu gorzowian we wszystkich możliwych aspektach. Każdy, kto ma potrzebę serca powspominać postać naszego duszpasterza, będzie mile widziany! Wstęp wolny, początek o godz.19.30. Dziękujemy dyrektorowi teatru, Panu Janowi Tomaszewiczowi – za inicjatywę i zaproszenie do współpracy. Jednocześnie przypominamy, że w tym dniu o godz. 18.00 w kościele przy ul. Mieszka I zostanie odprawiona Msza Św. w intencji naszego Szefa – w piątą rocznicę śmierci.
23 grudnia 2019 - 20:19, by , in Aktualności, No comments
” Boże Narodzenie rozpoczyna nową erę, w której życia się nie programuje, ale się daje; gdzie już nie żyje się dla siebie, według własnych upodobań, ale dla Boga i z Bogiem, ponieważ od Bożego Narodzenia Bóg jest Bogiem-z-nami. Przeżywać Boże Narodzenie to dać się wstrząsnąć Jego zaskakującą nowością.” –  papież Franciszek podczas audiencji generalnej 19 grudnia 2018 r. A więc:  pozwól Bożej Dziecinie wstrząsnąć się tą nowością! I teraz i na cały Nowy 2020 Rok. I pamiętaj, że zawsze, ilekroć pozwolisz, by Bóg pokochał innych przez Ciebie, jest Boże Narodzenie.    
31 października 2019 - 22:52, by , in Aktualności, No comments
Zapraszamy na „Imieniny Szefa”! Rozpoczniemy wspólną modlitwą przy grobie naszego duszpasterza w niedzielę 10 listopada o godz. 15.00. Po odmówieniu Koronki przeniesiemy się do szkoły przy ul. Chełmońskiego 1. W programie wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych (pamiętajmy o śpiewnikach!), opowieści z ostatnich wizyt w Bieszczadach (ilustrowane zdjęciami), drobny poczęstunek. Przewidujemy niespodziankę na ciepło, a może zostaniemy zaskoczeni np. domowym wypiekiem… Msza Św. w intencji Szefa zostanie odprawiona w kościele przy ul. Mieszka I we wtorek 12 listopada o godz. 18.00 – w imieniny Witolda.
29 października 2019 - 19:13, by , in Aktualności, No comments
Wkrótce Dzień Wszystkich Świętych i Zaduszki. Jak co roku pamiętamy o naszych zmarłych. Pamiętajmy też o ŚP. ks. Witoldzie Andrzejewskim  i zmarłych absolwentach gorzowskiego duszpasterstwa akademickiego. Okazją do WSPÓLNEJ modlitwy w ich intencji będzie Msza Św., która zostanie odprawiona w Dzień Zaduszny 2 listopada (sobota) o godz. 9.00  w kościele przy ul. Mieszka I.
19 października 2019 - 10:06, by , in Aktualności, No comments
19 października obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych ustanowiony po raz pierwszy przez Sejm Rzeczypospolitej w ubiegłym roku. Jego data nawiązuje do daty męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Liczną grupę duchownych niezłomnych stanowią ci, którzy zginęli z rąk okupantów sowieckich i niemieckich, ale także ci, którzy prześladowani byli przez cały okres PRL przez bezpiekę.  W komunikacie Biura Prasowego KEP Abp Gądecki podkreślił, że duchowni niezłomni nie opuścili wiernych i potrzebujących wsparcia i pomocy. Całość komunikatu znajduje się tutaj:  https://episkopat.pl/przewodniczacy-episkopatu-modlmy-sie-za-kaplanow-ktorzy-oddali-zycie-w-obronie-ojczyzny/ Pamiętajmy w modlitwach o naszym Szefie i innych niezłomnych kapłanach!
20 września 2019 - 22:55, by , in Aktualności, Intencje, No comments
Zasmuceni, ale też pełni wdzięczności za możliwość spotkania i poznania, żegnamy wielkiego kapłana O. Huberta Czumę SJ – duszpasterza akademickiego, przyjaciela naszego Szefa. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w poniedziałek 23 września o godz. 12 w katedrze w Radomiu, gdzie przez wiele lat Ojciec mieszkał i pracował. Na zdjęciu z (chyba) 1961 r. Ojciec Hubert Czuma ze swoimi studentami. Ten stojący to Witek, do końca życia zwany przez Ojca Huberta  „Conieco”. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
10 września 2019 - 18:40, by , in Aktualności, No comments
Dużo osób z naszego środowiska przewinęło się w sierpniowe dni przez Wetlinę. Chodziliśmy razem po górach, śpiewaliśmy przy ognisku, modliliśmy się i wspominaliśmy, ale przede wszystkim dotarliśmy na naszą polanę! Umieściliśmy tam  kapliczkę łącząc w symboliczny sposób dwie katedry: bukową – uświęconą przez liczne Msze Św. odprawiane na tym miejscu przez Szefa i gorzowską, bo z materiału odzyskanego ze spalonej wieży wykonał ją  Marek Piechocki. Dziękujemy Ci, Marku! Przed nami kolejne zadanie: umieszczenie pamiątkowej tablicy. Tym razem mimo podjętych prób nie udało jej się umieścić w zaplanowanym miejscu. Impresję filmową z naszych bieszczadzkich dokonań można znaleźć tutaj: Dziękujemy Filipowi Weichertowi za udostępnienie dokumentacji. Niebawem więcej zdjęć…
13 sierpnia 2019 - 8:32, by , in Aktualności, Intencje, No comments
W ubiegłym tygodniu zasnęła w Panu Ś.P. Henryka Wałcerz – mama Laluni. Msza Św. pogrzebowa odbędzie we środę 14 sierpnia 2019 o godz 9.30 na gorzowskim cmentarzu przy ul. Żwirowej (Sala „Products”). Łączymy się w modlitwie. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…
1 sierpnia 2019 - 22:07, by , in Aktualności, No comments
Przy grobie Szefa stanęła kapliczka (jakby bieszczadzka w charakterze). Wykonał ją z materiału pozyskanego ze spalonej wieży gorzowskiej katedry Marek Samochodzik. Podobną kapliczkę wykonaną z tego samego drewna zabierzemy ze sobą i zawiesimy na naszej polanie w Wetlinie. Dziękujemy Ci, Marku! A tu – dodatkowo aktualne zdjęcia na 75 rocznicę Powstania Warszawskiego. Pamiętamy przecież, jak ważna była dla Szefa ta rocznica i jak aktywny brał w niej udział… Cześć i chwała BOHATEROM!