Category: Aktualności
You are here: Home \ Aktualności
31 października 2019 - 22:52, by , in Aktualności, No comments
Zapraszamy na „Imieniny Szefa”! Rozpoczniemy wspólną modlitwą przy grobie naszego duszpasterza w niedzielę 10 listopada o godz. 15.00. Po odmówieniu Koronki przeniesiemy się do szkoły przy ul. Chełmońskiego 1. W programie wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych (pamiętajmy o śpiewnikach!), opowieści z ostatnich wizyt w Bieszczadach (ilustrowane zdjęciami), drobny poczęstunek. Przewidujemy niespodziankę na ciepło, a może zostaniemy zaskoczeni np. domowym wypiekiem… Msza Św. w intencji Szefa zostanie odprawiona w kościele przy ul. Mieszka I we wtorek 12 listopada o godz. 18.00 – w imieniny Witolda.
29 października 2019 - 19:13, by , in Aktualności, No comments
Wkrótce Dzień Wszystkich Świętych i Zaduszki. Jak co roku pamiętamy o naszych zmarłych. Pamiętajmy też o ŚP. ks. Witoldzie Andrzejewskim  i zmarłych absolwentach gorzowskiego duszpasterstwa akademickiego. Okazją do WSPÓLNEJ modlitwy w ich intencji będzie Msza Św., która zostanie odprawiona w Dzień Zaduszny 2 listopada (sobota) o godz. 9.00  w kościele przy ul. Mieszka I.
19 października 2019 - 10:06, by , in Aktualności, No comments
19 października obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych ustanowiony po raz pierwszy przez Sejm Rzeczypospolitej w ubiegłym roku. Jego data nawiązuje do daty męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Liczną grupę duchownych niezłomnych stanowią ci, którzy zginęli z rąk okupantów sowieckich i niemieckich, ale także ci, którzy prześladowani byli przez cały okres PRL przez bezpiekę.  W komunikacie Biura Prasowego KEP Abp Gądecki podkreślił, że duchowni niezłomni nie opuścili wiernych i potrzebujących wsparcia i pomocy. Całość komunikatu znajduje się tutaj:  https://episkopat.pl/przewodniczacy-episkopatu-modlmy-sie-za-kaplanow-ktorzy-oddali-zycie-w-obronie-ojczyzny/ Pamiętajmy w modlitwach o naszym Szefie i innych niezłomnych kapłanach!
20 września 2019 - 22:55, by , in Aktualności, Intencje, No comments
Zasmuceni, ale też pełni wdzięczności za możliwość spotkania i poznania, żegnamy wielkiego kapłana O. Huberta Czumę SJ – duszpasterza akademickiego, przyjaciela naszego Szefa. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w poniedziałek 23 września o godz. 12 w katedrze w Radomiu, gdzie przez wiele lat Ojciec mieszkał i pracował. Na zdjęciu z (chyba) 1961 r. Ojciec Hubert Czuma ze swoimi studentami. Ten stojący to Witek, do końca życia zwany przez Ojca Huberta  „Conieco”. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
10 września 2019 - 18:40, by , in Aktualności, No comments
Dużo osób z naszego środowiska przewinęło się w sierpniowe dni przez Wetlinę. Chodziliśmy razem po górach, śpiewaliśmy przy ognisku, modliliśmy się i wspominaliśmy, ale przede wszystkim dotarliśmy na naszą polanę! Umieściliśmy tam  kapliczkę łącząc w symboliczny sposób dwie katedry: bukową – uświęconą przez liczne Msze Św. odprawiane na tym miejscu przez Szefa i gorzowską, bo z materiału odzyskanego ze spalonej wieży wykonał ją  Marek Piechocki. Dziękujemy Ci, Marku! Przed nami kolejne zadanie: umieszczenie pamiątkowej tablicy. Tym razem mimo podjętych prób nie udało jej się umieścić w zaplanowanym miejscu. Impresję filmową z naszych bieszczadzkich dokonań można znaleźć tutaj: Dziękujemy Filipowi Weichertowi za udostępnienie dokumentacji. Niebawem więcej zdjęć…
13 sierpnia 2019 - 8:32, by , in Aktualności, Intencje, No comments
W ubiegłym tygodniu zasnęła w Panu Ś.P. Henryka Wałcerz – mama Laluni. Msza Św. pogrzebowa odbędzie we środę 14 sierpnia 2019 o godz 9.30 na gorzowskim cmentarzu przy ul. Żwirowej (Sala „Products”). Łączymy się w modlitwie. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…
1 sierpnia 2019 - 22:07, by , in Aktualności, No comments
Przy grobie Szefa stanęła kapliczka (jakby bieszczadzka w charakterze). Wykonał ją z materiału pozyskanego ze spalonej wieży gorzowskiej katedry Marek Samochodzik. Podobną kapliczkę wykonaną z tego samego drewna zabierzemy ze sobą i zawiesimy na naszej polanie w Wetlinie. Dziękujemy Ci, Marku! A tu – dodatkowo aktualne zdjęcia na 75 rocznicę Powstania Warszawskiego. Pamiętamy przecież, jak ważna była dla Szefa ta rocznica i jak aktywny brał w niej udział… Cześć i chwała BOHATEROM!
5 lipca 2019 - 22:15, by , in Aktualności, 3 komentarze
Po ubiegłorocznym rozpoznaniu (patrz wpisy z zeszłego roku) pragniemy tego lata umieścić na miejscu obozów DA w Wetlinie pamiątkową tablicę. A oto projekt napisu na tablicy: (po kliknięciu w tablicę ukaże się pełny obraz) Spróbujemy zataszczyć ją na miejsce 15 sierpnia – po Mszy Św. u OO. Bernardynów w Wetlinie o godz. 10.00. Jeszcze tego samego dnia albo dnia następnego tablicę zamocujemy i umocnimy – poprawimy ołtarz na polanie. Mszę Św. połączoną z poświęceniem tablicy  w sobotę – 17 sierpnia w godzinach wieczornych odprawi nasz kapelan ks. Mariusz Łuszczek. To jest plan optymalny, jednak mocno zależny od warunków pogodowych. Wszystkich zainteresowanych udziałem w tym przedsięwzięciu prosimy o kontakt z prezesem,...
3 czerwca 2019 - 22:09, by , in Aktualności, Intencje, No comments
Otrzymaliśmy kolejną smutną wiadomość: Wczoraj zmarl Tata. Msza Swieta pogrzebowa u Bernardynow w poniedzialek 10 czerwca o 12.00., ale NOWY KOSCIOL!!! Łączymy się w modlitwie o spokój duszy ŚP Andrzeja Kuźniara, który podążył  za swoją ukochaną Krysią. R.I.P.
4 maja 2019 - 19:21, by , in Aktualności, Intencje, No comments
3 Maja odeszła do Pana ŚP. Krystyna Kuźniarowa, mama ks. Jana. Dowiedzieliśmy się , że Jej ziemska podróż dobiega kresu, kiedy podczas ostatnich rekolekcji ks. Jan Kuźniar obdarzył nas wszystkich poruszającą refleksją o swoich rodzicach. Łączymy się w modlitwie z p. Andrzejem i ks. Janem. Wieczne odpoczywanie racz Jej dać, Panie.