Author: dagorzow
You are here: Home \ dagorzow
24 lutego 2020 - 21:06, by , in Aktualności, No comments
30 stycznia 2020 r.  minęła piąta rocznica śmierci Ks. Witolda Andrzejewskiego. W tym dniu o godz. 18.00 w kościele przy ul. Mieszka I została odprawiona Msza św. w intencji Księdza Obecni byli przedstawiciele różnych środowisk, dla których postać Szefa była ważną w różnych okresach ich życia. Wśród zgromadzonych byli m.in.: parafianie, przedstawiciele „Solidarności”, Policji i my – „dinozaury DA”. Także w tym dniu dyrektor Teatru im. J. Osterwy (jako inicjator spotkania) wraz z zarządem Stowarzyszenia zaprosił do pomieszczeń Teatru Letniego – Sceny Kameralnej, aby w przyjaznej atmosferze wspominać obecność Szefa w życiu gorzowian we wszystkich możliwych aspektach. Każdy, kto miał potrzebę serca wspomnieć postać naszego duszpasterza, był mile widziany! Motywem...
14 lutego 2020 - 19:35, by , in Aktualności, No comments
Zarząd Stowarzyszenia działając na podstawie §17. pkt 4  statutu zwołuje Walne Zebranie Członków na dzień 13.03.2020 roku (piątek) w siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Chełmońskiego 1 na godz. 19.00 w pierwszym terminie lub na godz. 19.30 w tym samym dniu i miejscu w drugim terminie.   Proponowany porządek obrad Walnego Zebrania Członków: Otwarcie Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia. Sprawdzenie obecności i stwierdzenie ważności zebrania. Wybór Przewodniczącego Walnego Zebrania Członków, Sekretarza oraz członków Komisji Skrutacyjnej. Przedstawienie przez Przewodniczącego planowanego porządku obrad. Zgłaszanie zmian do porządku obrad. Głosowanie nad zmianami do porządku obrad. Przedstawienie przez Zarząd sprawozdania z działalności Stowarzyszenia za 2019. Przedstawienie przez Komisję Rewizyjną sprawozdania z działalności Komisji za 2019. Dyskusja nad...
14 lutego 2020 - 19:28, by , in Aktualności, Rekolekcje, No comments
Z radością zawiadamiamy, że nasze rekolekcje w Kęszycy Leśnej poprowadzi ks. Piotr Bartoszek – biblista, wikariusz Parafii – Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie, absolwent Uniwersytetu Gregoriańskiego w Rzymie. Początek w sobotę 14 marca o godz. 10.00. Zapisy przyjmują Ela Rumiankowa i Leszek Wafel, koszty podobne do lat poprzednich. Inne szczegóły wkrótce.
14 lutego 2020 - 18:36, by , in Aktualności, Intencje, No comments
Prosimy o szczególną modlitwę w intencji bardzo chorej Eli od Gruchy znanej jako Protegowana. Ela mieszka w Stargardzie, ale w tej chwili przebywa w jednym ze szpitali szczecińskich. Módlmy się o łaskę uzdrowienia, ale także o łaskę zrozumienia sensu choroby i cierpienia.
25 stycznia 2020 - 20:11, by , in Aktualności, No comments
Z radością zawiadamiamy, że kolejne rekolekcje członków i sympatyków Stowarzyszenia odbędą się w dniach 14-15 marca 2020 r. w znanym nam już dobrze miejscu – w „Lubuskim Nazarecie” w Kęszycy Leśnej. Zarząd Stowarzyszenia około tego terminu planuje również Walne Zebranie Członków – tym razem o charakterze sprawozdawczo-wyborczym. Zaplanujmy kalendarze, szczegóły wkrótce…
18 stycznia 2020 - 10:36, by , in Aktualności, No comments
30 stycznia 2020 r.  mija piąta rocznica śmierci ks. Witolda Andrzejewskiego. Dyrekcja Teatru im. J. Osterwy wraz z zarządem Stowarzyszenia zaprasza w tym dniu do pomieszczeń Teatru Letniego – Sceny Kameralnej, aby w nieformalnej atmosferze wspomnieć  Jego obecność w życiu gorzowian we wszystkich możliwych aspektach. Każdy, kto ma potrzebę serca powspominać postać naszego duszpasterza, będzie mile widziany! Wstęp wolny, początek o godz.19.30. Dziękujemy dyrektorowi teatru, Panu Janowi Tomaszewiczowi – za inicjatywę i zaproszenie do współpracy. Jednocześnie przypominamy, że w tym dniu o godz. 18.00 w kościele przy ul. Mieszka I zostanie odprawiona Msza Św. w intencji naszego Szefa – w piątą rocznicę śmierci.
23 grudnia 2019 - 20:19, by , in Aktualności, No comments
” Boże Narodzenie rozpoczyna nową erę, w której życia się nie programuje, ale się daje; gdzie już nie żyje się dla siebie, według własnych upodobań, ale dla Boga i z Bogiem, ponieważ od Bożego Narodzenia Bóg jest Bogiem-z-nami. Przeżywać Boże Narodzenie to dać się wstrząsnąć Jego zaskakującą nowością.” –  papież Franciszek podczas audiencji generalnej 19 grudnia 2018 r. A więc:  pozwól Bożej Dziecinie wstrząsnąć się tą nowością! I teraz i na cały Nowy 2020 Rok. I pamiętaj, że zawsze, ilekroć pozwolisz, by Bóg pokochał innych przez Ciebie, jest Boże Narodzenie.    
31 października 2019 - 22:52, by , in Aktualności, No comments
Zapraszamy na „Imieniny Szefa”! Rozpoczniemy wspólną modlitwą przy grobie naszego duszpasterza w niedzielę 10 listopada o godz. 15.00. Po odmówieniu Koronki przeniesiemy się do szkoły przy ul. Chełmońskiego 1. W programie wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych (pamiętajmy o śpiewnikach!), opowieści z ostatnich wizyt w Bieszczadach (ilustrowane zdjęciami), drobny poczęstunek. Przewidujemy niespodziankę na ciepło, a może zostaniemy zaskoczeni np. domowym wypiekiem… Msza Św. w intencji Szefa zostanie odprawiona w kościele przy ul. Mieszka I we wtorek 12 listopada o godz. 18.00 – w imieniny Witolda.
29 października 2019 - 19:13, by , in Aktualności, No comments
Wkrótce Dzień Wszystkich Świętych i Zaduszki. Jak co roku pamiętamy o naszych zmarłych. Pamiętajmy też o ŚP. ks. Witoldzie Andrzejewskim  i zmarłych absolwentach gorzowskiego duszpasterstwa akademickiego. Okazją do WSPÓLNEJ modlitwy w ich intencji będzie Msza Św., która zostanie odprawiona w Dzień Zaduszny 2 listopada (sobota) o godz. 9.00  w kościele przy ul. Mieszka I.
19 października 2019 - 10:06, by , in Aktualności, No comments
19 października obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych ustanowiony po raz pierwszy przez Sejm Rzeczypospolitej w ubiegłym roku. Jego data nawiązuje do daty męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Liczną grupę duchownych niezłomnych stanowią ci, którzy zginęli z rąk okupantów sowieckich i niemieckich, ale także ci, którzy prześladowani byli przez cały okres PRL przez bezpiekę.  W komunikacie Biura Prasowego KEP Abp Gądecki podkreślił, że duchowni niezłomni nie opuścili wiernych i potrzebujących wsparcia i pomocy. Całość komunikatu znajduje się tutaj:  https://episkopat.pl/przewodniczacy-episkopatu-modlmy-sie-za-kaplanow-ktorzy-oddali-zycie-w-obronie-ojczyzny/ Pamiętajmy w modlitwach o naszym Szefie i innych niezłomnych kapłanach!