Author: dagorzow
You are here: Home \ dagorzow
16 lutego 2019 - 19:21, by , in Aktualności, Intencje, No comments
W minionym tygodniu pożegnaliśmy ŚP Anielę Obszańską, wieloletnią gospodynię księdza Witolda Andrzejewskiego. Wielu z nas zachowa Panią Anielę we wdzięcznej pamięci, jako osobę bezgranicznie oddaną Szefowi, a i dla gości  mającą dobre słowo i własnoręcznie pieczone smakołyki. Pogrzeb odbył się we czwartek 14.02. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie
1 lutego 2019 - 10:28, by , in Aktualności, No comments
Polecamy następujące materiały prasowe: TV: https://gorzow.tvp.pl/41087852/4-rocznica-smierci-ksiedza-witolda-andrzejewskiego Prasa: https://zgg.gosc.pl/doc/5320255.Cztery-lata-temu-odszedl-do-domu-Ojca Radio: Gorzowianie pamiętają o księdzu Witoldzie…  
29 stycznia 2019 - 22:43, by , in Aktualności, No comments
Jutro o godz. 7:00 odprawię w kościele Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze Mszę św. za śp. ks. prałata Witolda Andrzejewskiego w 4 rocznicę Jego śmierci. Pamiętajmy o Szefie w modlitwie dziękując Panu Bogu za Jego życie, szczególnie tego dnia. Z modlitwa i niosąc Was w pamięci serca,  Mariusz:)))
8 stycznia 2019 - 21:43, by , in Aktualności, No comments
Zawiadamiamy, że Msza Św. w 4 rocznicę śmierci Szefa zostanie odprawiona 30 stycznia br. (środa) o godz. 18.00 w kościele przy ul. Mieszka I 59. Księdzu Proboszczowi dziękujemy za pamięć i inicjatywę.
22 grudnia 2018 - 22:22, by , in Aktualności, No comments
„Jeżeli my tak uroczyście obchodzimy Narodzenie Jezusa, czynimy tak, by zaświadczyć, że każdy człowiek jest kimś jedynym i niepowtarzalnym.” Tak mówił do nas Jan Paweł II równo 40 lat temu w swoim pierwszym orędziu na Boże Narodzenie. Niech w naszych sercach zagości prawdziwy pokój i pewność, że każdy z nas za przyczyną Bożej Dzieciny jest jedyny i niepowtarzalny! Niech otacza nas miłość i ludzka życzliwość, dzięki którym łatwiej jest znosić przeciwności losu, a Nowy Rok 2019 niech upływa w zdrowiu, szczęściu i wszelkiej pomyślności. Do siego Roku!
10 grudnia 2018 - 12:04, by , in Aktualności, Rekolekcje, No comments
Znamy już szczegóły rekolekcji wielkopostnych naszego środowiska w przyszłym roku. Odbędą się one w dniach 16-17 marca 2019 r. w Centrum Rekolekcyjnym „Lubuski Nazaret” w Kęszycy Leśnej. Poprowadzi je ks. Jan Kuźniar z Warszawy. Zarezerwujmy ten termin w naszych kalendarzach!
20 listopada 2018 - 19:46, by , in Aktualności, Intencje, 1 comment
W modlitwie za zmarłych w trakcie ostatniego spotkania w Bogdańcu wymienialiśmy głośno nasze koleżanki i naszych kolegów, którzy odeszli już do Pana. Spróbowaliśmy zebrać imiona, nazwiska i pseudonimy wszystkich zmarłych absolwentów DA i osób związanych z naszym środowiskiem.  Nie mamy pewności, że jest to kompletna lista. Prosimy wszystkich o pomoc w jej uzupełnieniu. Przede wszystkim jednak pamiętajmy o nich w naszych modlitwach, w szczególny sposób jeszcze w tym miesiącu. Włączmy ich imiona i pseudonimy do naszych modlitewnych intencji, listopad to przecież miesiąc pamięci o naszych wszystkich zmarłych! Regina Listowska „Mszyca” Marta Fleischer „Od Puszki” Adam Buraczewski „Fakir“ Irek Golis Krystyna Adamska „Szczypiorek” Ewa Anioł-Salomon „Anielica” Marek „Kurczak” Mariusz Stępień Danuta...
20 listopada 2018 - 13:10, by , in Aktualności, No comments
Ponad 20 osobowe grono zechciało wziąć udział we wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych w związku z rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Rozpoczęliśmy krótko po 17.00 modlitwą o wieczne zbawienie dla duszy naszego Szefa oraz wszystkich zmarłych absolwentów. Prezes opowiedział o odnalezieniu bieszczadzkiej polany ilustrując to materiałem zdjęciowym, nade wszystko jednak było wspólne śpiewanie. Śpiewaliśmy w gościnnych pomieszczeniach Nadleśnictwa Bogdaniec (osobne podziękowania dla Dyrekcji), dużo czasu spędziliśmy (też śpiewając) przy palenisku na zewnątrz. Obejrzeliśmy też kilka starych fotografii (z lat 70-tych) ocalonych od niepamięci przez Zosię i Andrzeja Kłysiów. Na obejrzenie całości ich obszernych zbiorów musimy jednak znaleźć inną okazję, bo czas płynął szybko i trzeba było kończyć miłe spotkanie.
14 listopada 2018 - 20:12, by , in Aktualności, No comments
Wiele było w ostatnich dniach okazji do świętowania. Dla wielu był to też pretekst do wspomnienia Szefa, skojarzenie Jego postaci z  narodowymi rocznicami jest przecież takie oczywiste! Koniecznie zobaczcie materiał telewizyjny pod tym adresem: https://gorzow.tvp.pl/39843486/uczniowie-zaspiewali-piesni-patriotyczne                                                   
8 listopada 2018 - 21:57, by , in Aktualności, No comments
Zapraszamy wszystkich członków i sympatyków stowarzyszenia na kolejne „Imieniny Szefa”. Odbędą się one w sobotę 17 listopada na terenie Nadleśnictwa Bogdaniec, które po raz kolejny zechciało udzielić nam gościny. Tym razem spotykamy się o godz.17.00 w Izbie Edukacji Leśnej (adres: ul. Leśna 17 w Bogdańcu), ale będzie też możliwość skorzystania z usytuowanego obok paleniska z grillem. W programie między innymi: gawęda leśnika na temat osobliwości podgorzowskich lasów, opowieść prezesa o znalezieniu polany (tak, tej Polany!), ale przede wszystkim wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych – na 100-lecie Niepodległej. Znajdziemy też czas na chwilę modlitewnej refleksji w intencji Szefa  i zmarłych absolwentów. P.S. Pamiętajmy o „Śpiewnikach Szefa”, a także o „koszykowym” charakterze spotkania.