Informacje i apel Marka Samochodzika
You are here: Home \ Aktualności \ Informacje i apel Marka Samochodzika
11 października 2022 - 23:38, by , in Aktualności, Intencje, 1 comment

SERPIKO

Tuż obok mogiły Szefa i Jego Rodziców są groby rodziny Golisów. Tamże pochowany jest nasz akademicki Kolega Ireneusz Golis, nazywany przez nas Serpiko. I tak naprawdę to nie wiem gdzie. Może razem z Bratem, który umarł wcześniej? Krzyże z tabliczkami Irka i Jego Mamy stały pomiędzy pomnikami (fotka). Do czasu. Któregoś dnia krzyż irkowy zastałem leżący na ziemi. Wtedy postanowiłem zrobić nowy. Mentalnie wspomogła mnie Łączka a fizycznie Kasia Mazurek-Ganicz. Kasia w swojej i Męża firmie wykonała tabliczkę, która pod krzyżem została umieszczona – przetrwa na pewno dłużej niż on. Ponieważ krzyż Mamy Irka też był w opłakanym stanie postanowiłem by nowy przyjął formę taką, jak widzicie na zdjęciach – jakby podwójny, z dwoma tabliczkami. Tabliczka Irka też jest w marnym stanie. Więc byłoby fajnie zamówić nową. Jej koszt to 100 – 120 zł. Mam taki pomysł: od czasu do czasu wykonuję ze spalonych desek z wieży naszej Katedry kapliczki. Mam jeszcze jedną (zdjęcie poglądowe) i gdyby kogoś byłoby stać zapłacić za nią tę kwotę to chętnie sprzedam i za te pieniądze
kupię tabliczkę. Mam nadzieję, że odwiedzając miejsce pochówku ks. Witolda i Jego Rodziców spojrzycie w lewo i wspomnicie naszego Serpiko.
Ps. A pseudonim Irka? Otóż w tamtym czasie był emitowany w TV serial z policjantem w roli głównej. Nazywał się Serpiko. Irek był do tego aktora bardzo podobny stąd ten przydomek. Kto Go tak nazwał nie wiem!
Marek Samochodzik

 

About author:

Jeden komentarz on "Informacje i apel Marka Samochodzika"

Marek - 18 października 2022

Nowe informacje: !. Otóż od Kasi Mazurek- Ganicz dowiedziałem się dzisiaj, że na pewno Irek pochowany jest razem z Bratem. 2. "Znalazł" się sponsor tabliczki na krzyż - to jedna z naszych absolwentek. Nic nie chciała w zamian, więc podarowałem Jej drewnianego aniołka mojego wykonania.