Na gmachu I LO odsłonięto tablicę pamiątkową poświęconą ks. Witoldowi Andrzejewskiemu.
You are here: Home \ Aktualności \ Na gmachu I LO odsłonięto tablicę pamiątkową poświęconą ks. Witoldowi Andrzejewskiemu.
29 marca 2018 - 16:13, by , in Aktualności, No comments

W poniedziałek 26 marca na gmachu I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki uroczyście odsłonięto pamiątkową tablicę poświęconą pamięci ks. Witolda Andrzejewskiego – od 1972 r. katechety i duchowego przewodnika wielu roczników uczniów tego liceum. Tablica została ufundowana przez absolwentów I LO, którzy z dużą przyjemnością wsparli ten projekt. Zrealizowano w ten sposób postulat naszego Stowarzyszenia z września 2015 r. Uroczystość włączona została w program rekolekcji wielkopostnych dla młodzieży i została poprzedzona konkursem na esej o ks. Witoldzie Andrzejewskim. Laureatami konkursu zostali:

Aleksandra Bedka z I LO oraz Alex Dużalski z II LO

Laureatom serdecznie gratulujemy.

Po odsłonięciu tablicy licznie zebrani uczniowie, absolwenci i dostojni goście przeszli do auli szkolnej, aby wziąć udział w panelu dyskusyjnym poświęconym osobie ks. Witolda Andrzejewskiego. W panelu wzięli udział: dr Zofia Fenrych (IPN Oddział Szczecin), dr hab. Dariusz Rymar (Archiwum Państwowe w Gorzowie), Marek Robak (Liceum Katolickie w Gorzowie, absolwent I LO i wychowanek „Szefa”), Marek Rutkowski (Stowarzyszenie Absolwentów DA, absolwent I LO i wychowanek „Szefa”).

Zarząd Stowarzyszenia serdecznie dziękuje władzom miasta, władzom oświatowym i dyrekcji szkoły za wzorową współpracę przy realizacji projektu oraz za obecność podczas uroczystości. Osobne podziękowania składamy ks. Zygmuntowi Lisieckiemu za obecność, modlitwę i poświęcenie tablicy.

Więcej informacji można znaleźć w relacjach prasowych i radiowych, a także w materiałach TV, do których linki podajemy poniżej:

http://tvgorzow.pl/2018/03/26/spolecznosc-puszkina-uhonorowala-ksiedza-andrzejewskiego/

https://gorzow.tvp.pl/36542208/pamiatkowa-tablica-poswiecona-ks-witoldowi-andrzejewskiemu

A oto nasza fotorelacja:

About author:

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.