Rekolekcje Wielkopostne Kęszyca Leśna 17-18.03.2018r.: "... nie pójdziesz dalej, jeśli nie przebaczysz sobie i innym..."
You are here: Home \ Aktualności \ Rekolekcje Wielkopostne Kęszyca Leśna 17-18.03.2018r.
22 marca 2018 - 21:45, by , in Aktualności, Rekolekcje, Comments off

To już nasze trzecie spotkanie wielkopostne, tym razem w Kęszycy Leśnej, w „ Lubuskim Nazarecie”…

Tegoroczne rekolekcje prowadził ks. Zygmunt Lisiecki – proboszcz parafii NSPJ przy ul. Chodkiewicza w Gorzowie Wlkp., gdzie w latach 1973 – 1979 posługiwał ks. Witold Andrzejewski nasz SZEF (wówczas była to kaplica rektorska i chyba mogę tak napisać  – była tam „nasza Piwnica”…)

Sobotni czas wypełniła konferencja, Msza Św., Koronka do Miłosierdzia Bożego, przeszliśmy Drogę Krzyżową, odśpiewaliśmy Nieszpory. Na zakończenie dnia w ciszy adorowaliśmy Najświętszy Sakrament. Niedzielne spotkanie rozpoczęła Jutrznia, po śniadaniu Gorzkie Żale i Msza Święta. Każde nabożeństwo opatrzone dłuższą lub krótszą nauką . Wiele słów, myśli przewijało się zarówno w sobotę jak i w niedzielę, trudno je wszystkie przekazać. Był to czas zadumy, wyciszenia i spotkania z bliźnim także podczas posiłków, czas na spacer. Chętni uczestniczyli w Parafialnym Misterium Męki Pańskiej, które od 6 lat odbywa się w Kęszycy Leśnej w piątą sobotę Wielkiego Postu po wieczornej Mszy Św.

Ks. rekolekcjonista przypomniał nam, że bieżący rok w Kościele poświęcony jest Duchowi Św. Kontakt z Panem Bogiem nie jest dla nas prosty i już Św. Piotr wołał – „Panie naucz nas modlić się.” Zauważył, że nas łączy przede wszystkim Pan Jezus i wiara, a przez wiarę ksiądz Andrzejewski. Życie człowieka jest pielgrzymką, którą jest między innymi droga Świąt Paschalnych. W jakim stadium przygotowań się znajdujemy?

do 

About author:

Comments are closed here.