Rekolekcje Wielkopostne Kęszyca Leśna 16-17.03.2019r.
You are here: Home \ Aktualności \ Rekolekcje Wielkopostne Kęszyca Leśna 16-17.03.2019r.
27 marca 2019 - 19:00, by , in Aktualności, Rekolekcje, No comments

Rekolekcje wielkopostne – 2019 za nami! Daliśmy świadectwo naszej wspólnoty i wiary gromadząc się po raz kolejny w znakomitych warunkach „Lubuskiego Nazaretu” w Kęszycy Leśnej,

Tegoroczne rekolekcje przeprowadził ks. Jan Kuźniar z Warszawy, od wielu lat zaprzyjaźniony z całym naszym środowiskiem i znany pod przezwiskiem „Jan Kościelny”, autor wielu książek głównie dotyczących sakramentów świętych i innych zagadnień wiary. Przyjęta przez niego metoda „prowokacji intelektualnej” zdała egzamin, gdyż praktycznie każdą wolną chwilę pomiędzy poszczególnymi częściami rekolekcji był indagowany o kolejne otwierane w czasie swoich konferencji wątki.

Realizowaliśmy sprawdzony w poprzednich latach, ułożony i perfekcyjnie zorganizowany  przez Leszka Wafla program. Warto dodać, że w sobotnie popołudnie dołączył do nas i pozostał do końca kapelan naszego Stowarzyszenia ks. Mariusz  Łuszczek. W sobotę wysłuchaliśmy konferencji, wzięliśmy udział we Mszy Św., odprawiliśmy Koronkę do Miłosierdzia Bożego, przeszliśmy Drogę Krzyżową z kolejną konferencją, odśpiewaliśmy Nieszpory. Na zakończenie dnia w ciszy adorowaliśmy Najświętszy Sakrament. Wieczorem znaleźliśmy jeszcze trochę sił, aby powspominać, odpowiadając na szczegółowe pytania zadawane przez prezesa w celu zebrania kolejnej porcji informacji do powstającej biografii Szefa. Niedzielne spotkanie rozpoczęła Jutrznia, po śniadaniu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym  Nasz rekolekcjonista poruszył nas dzieląc się swoim osobistym doświadczeniem w obcowaniu z najbliższymi. Niedzielna liturgia sprawowana była tym razem w koncelebrze. Wyjeżdżaliśmy po obiedzie umocnieni Duchem Świętym, nacieszeni wspólnotą i pełni mocy na dalsze przeżywanie Wielkiego Postu.

                                       

   

   

 

About author:

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.