Relacja ze spotkania z okazji 45 rocznicy powstania naszego duszpasterstwa
You are here: Home \ Aktualności \ Relacja ze spotkania z okazji 45 rocznicy powstania naszego duszpasterstwa
5 lipca 2018 - 15:41, by , in Aktualności, No comments

Spotkanie rocznicowe przy ognisku, które odbyło się 9 czerwca na polanie na terenie Nadleśnictwa Bogdaniec, rozpoczęliśmy o godz.14.00 dziękczynną Mszą Św. Nasz kapelan ks. Mariusz Łuszczek odprawił ją w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela w Bogdańcu. W refleksyjnym kazaniu mówił o zaufaniu, jakie powinniśmy mieć w Bogu, który w odpowiednim momencie podsunie nam właściwe rozwiązanie każdego problemu. Modliliśmy się w intencjach naszej wspólnoty, w tym również tych zamieszczonych na naszej stronie internetowej. Ks. Mariusz przy tej okazji jeszcze raz przypomniał o naszej Księdze Intencji i comiesięcznej Mszy Św. w pierwszy piątek miesiąca. W okresie wakacyjnym jest to Msza Św. o godz. 7.00, zaś od września to będzie każdy pierwszy piątek miesiąca o godz. 18.30. Spróbujmy w tym czasie połączyć się duchowo z Zieloną Górą, kościołem p.w. Najświętszego Zbawiciela, aby modlić się RAZEM.

Po Mszy Św. przenieśliśmy się na nieodległą polanę Nadleśnictwa Bogdaniec, gdzie powitano nas z serdecznością i staropolską gościnnością (patrz zał. pdf http://dagorzow.pl/wp-content/uploads/2018/07/0267_001.pdf ). Mieliśmy okazję dowiedzieć się wielu ciekawych szczegółów o pracy leśników, a także o okolicy, w której przyszło nam świętować. Uczestnicy spotkania wielokrotnie podkreślali znakomite warunki, jakie stworzyła nam załoga Nadleśnictwa Bogdaniec z Panem Nadleśniczym Piotrem Pietkunem na czele. W tak dobrych warunkach biesiada trwała do późnej nocy, obfitowała w muzyczne akcenty, układy taneczne, liczne chórki i damskie i męskie, a zakończona została brawurowym wykonaniem „Alleluja” (wiecie którym…) pod dyrekcją Rumiana.

Dziękujemy za gościnę zarówno Księdzu Proboszczowi Gabrielowi Stożkowi, jak i Panu Nadleśniczemu Piotrowi Pietkunowi!

Dziękujemy również wszystkim obecnym za udział i zapraszamy na kolejne spotkania naszej wspólnoty.

                                                      

                                                      

                                                     

                                                     

                                                     

                                                    

 

 

 

About author:

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.